dla Ciebie i dla Firmy
szkolenia

otwarte i na zamówienie

asertywność
skuteczna komunikacja
inteligencja emocjonalna
redukcja stresu
empatia

budowanie zespołu
trening twórczości
prowadzenie prezentacji
negocjacje

obsługa klienta
motywacja

psychoterapia i zdrowie
rozwój osobisty
joga i relaks

Program Rozwoju Osobistego
Samopoznanie w grupie (IV edycja)

 

 6-miesięczny cykl zajęć rozwojowych i terapeutycznych w zamkniętej grupie 8-11 osobowej

listopad 2006 - maj 2007, Kraków

dla kogo
cele
metoda
trener
gdzie
kiedy
koszta
rejestracja

Warsztaty Psychologiczne
Metoda PRO - Psychoterapia i Rozwój

Formuła zajęć oparta jest o dynamikę swobodnych interakcji grupy. W miarę integracji grupy, uczestnicy coraz lepiej się poznają i stają się wzajemnie dla siebie źródłem informacji zwrotnych. Zatem każdy może się przyjrzeć sobie w zwierciadle jakim jest dobrze zintegrowana grupa. Podstawową metody pracy indywidualnej jest psychodrama.

W trakcie zajęć uczestnikom proponowane są różnorodne zadania, gry i zabawy edukacyjne wspomagające ich rozwój. Wykorzystywane są techniki pracy z ciałem, psychodramy i pantomimy, a także elementy arte-terapii: rysunek, taniec.

Rozmowy grupowe koncentrują się wokół aktualnych problemów życiowych uczestników oraz wokół "tu i teraz" życia grupowego, a szczególnie emocji. Zwykle bowiem wzajemne relacje oraz emocje jakie pojawiają się wśród uczestników grupy stanowią odbicie ich relacji z ludźmi w codziennym życiu. A rozmowa o nich i refleksja nad nimi okazuje się niezwykle skutecznym narzędzie ich zmiany.

Cele terapeutyczne zwiazane z pokonywaniem wewnętrznych obaw i barier będę osiągane głównie nie wprost, poprzez wzrost zasobów poznawczych i emocjonalnych oraz pogłębianie samopoznania.

Psychoterapia grupowa i rozwój osobisty w jednej grupie i w tym samym czasie.

Grupa liczy minimum 6, a maximum 11 osób.Inteligencja Emocjonalna


Cele PRO

Samopoznanie - lepsze rozumienie siebie, swoich emocji oraz swoich relacji z ludźmi

Wzmocnienie poczucia własnej wartości poprzez poznie swoich słabych i mocnych stron w kontakcie z grupą

Rozwój umiejętności interpersonalnych

Przezwyciężenie wewnętrznych obaw i barier

Oraz cele indywidualne, które na pierwszym spotkaniu każdy z uczestników uzgodni z prowadzącym i grupą, zarysowując plan swego rozwoju.


Dla kogo?

Dla każdego, kto pragnie się rozwijać, by pełniej czerapć ze swoich możliwości, a także z udanych i żywych emocjonalnie relacji z innymi ludźmi.

Dla osób, które cieprpią z powodu nerwicy, depresji czy łagodnych zaburzeń osobowości i chciałyby przyjżeć się bliżej barierom swojego rozwoju, wprowadzić w życie twórcze zmiany.

PRO to grupa zarówno rozwojowa otwarta dla osób zdrowych i dobrze funkcjonujących, jak i psychoterapia grupowa dla cierpiących.

Relacje uczestników

Agnieszka: "Zajęcia PRO były dla mnie bardzo odkrywczymi spotkaniami z innymi ludźmi i przede wszystkim z sama sobą..."

Kasia: "...Dzięki tym spotkaniem dużo łatwiej mowie o swoich uczuciach, o tym co mi się nie podoba lub co mnie rani."

Trening Asertywnoœci


Gdzie?

Zajęcia odbywają się w Gabinecie Psychologicznym ARCHE przy ul. Władysława Warneńczyka 10/15 w Krakowie (Stare Podgórze, opodal Korony)
Rejestracja telefoniczna: 608 338 593, lub 12/ 65 65 642Kiedy?

Spotkania odbywają się we środy, w godzianch 18-21.
Ponadto raz na 2 miesiące odbywa się spotkanie weekendowe obejmujące 2 sesje 3-godzinne.


Rejestracja

Warunkiem uczestnictwa w grupie PRO jest:
1. Zgłoszenie się telefoniczne - 12/ 65 65 642, 608 338 593 lub via e-mail.

2. Zakwalifikowanie do udziału w zajęciach po rozmowie kwalifikacyjnej obejmucejącej badanie osobowości za pomocą wywiadu psychologicznego i/lub testów psychologicznych.

3. Udział w pierwszym - kwalifikacyjnym spotkaniu grupowym

 


Koszt

- rozmowa kwalifikacyjna (konsultacja psychologiczna) - 50 zł

- udział w grupowej sesji kwalifikacyjnej - 100 zł

- pakiet 10 kolejnych sesji grupowych - 700 zł


Zniżki (można łączyć):

- Studenci - 10%
- Stali Klienci* - 10%

*osoby, które skorzystały wcześniej z usług Arche (Jogi na zdrowie, szkoleń, lub psychoterapii) o łącznej wartości przewyższającej 500 zł

Trener

psycholog kliniczny

psychoterapeuta

Mateusz Borowiec


Relacje uczestników
poprzedniej tury PRO

"Zajęcia PRO były dla mnie bardzo odkrywczymi spotkaniami z innymi ludźmi i przede wszystkim z sama sobą. Często nie była to łatwa praca - określanie obszarów własnego rozwoju, obserwacja wewnętrznych zahamowań, dzielenie się osobistymi odczuciami, słuchanie innych i konfrontacja z ich spostrzeżeniami i pomysłami - ale to wszystko, przy pomocy Grupy, pomogło mi lepiej wsłuchać się w siebie, rozpoznać, co dotąd kierowało mną, co mnie ograniczało, a co ja sama chciałabym świadomie realizować. Do tego wspólna praca, wzajemne otwarcie się uczestników, wsparcie dało mi poczucie większej bliskości z innymi ludźmi. W sumie czuje się wewnętrznie bogatsza i mam jeszcze większa ochotę walczyć o siebie, by czerpać pełna satysfakcje z życia."

Agnieszka

"Co mi dały te zajęcia?
Chyba przede wszystkim uświadomiły mi, ze nie tylko ja mam problemy. Przynosi to jakąś ulgę. Spojrzenie innych osób na moje problemy pozwoliło mi trochę zdystansować się do nich.
Każde spotkanie stało się dla mnie swego rodzaju oczyszczeniem tego z czym borykałam się cały tydzień. Pozwalało na spokojnie zastanowić się nad moimi uczuciami. Na każdym spotkaniu odkrywałam w sobie cos nowego, ale równie często otwierały mi się oczy ze zdumienia, że zakodowałam sobie coś w głowie, co wydawało mi się "że tak powinno być", a okazywało się że może być całkiem inaczej. Np. To że mogę sobie pozwolić na złość, że mogę mojemu synkowi powiedzieć, że jestem zła.
Na pewno dużym sukcesem jest to, że potrafiliśmy sobie zaufać i rozmawiać o tym, o czym nie potrafiliśmy rozmawiać wcześniej z naszymi bliskimi. Dla mnie sukcesem jest uświadomienie sobie, że ja tez jestem ważna, ze mam prawo do wyrażania swoich potrzeb i wymagania od innych szanowania ich.
Za nim rozpoczęłam uczestnictwo w PRO nie potrafiłam rozmawiać z moimi rodzicami.
Dzięki tym spotkaniem dużo łatwiej mowie o swoich uczuciach, o tym co mi się nie podoba lub co mnie rani."

Kasia

Redukcja Stresu

Redukcja Stresu
Trening Asertywnosci
Inteligencja Emocjonalna
Skuteczna Komunikacja

JOGA na zdrowie

www.arche.krakow.pl