działamy od 2000 r.

0 12 65 65 642, 608 338 593

arche@arche.krakow.pl

30-535 Kraków, Rękawka 21/8

NOWOŚĆ - Krótkoterminowa Psychoterapia Grupowa

Warsztaty Skutecznej Komunikacji - 8-9 czerwca

Maszyna do katharsis - 27-28 kwietnia

Techniki Redukcji Stresu - 12 maja

Trening Asertywności - 23-24 lutego

Spotkanie z PSYCHODRAMA - 27 lutego, g.17.15


gabinet
psychologiczny

warsztaty
otwarte

szkolenia
na zamówienie

coaching
konsultacje


o nas

METODA           DLA KOGO          KOSZTA           PROWADZĄCE

By Jabłoń zakwitła...

 

Psychodramatyczna praca nad problemami emocjonalnymi związanymi z niepłodnością

Kraków, 23-24 kwietnia 2015


Niepłodność

Niepłodność jest trudnością i chorobą, z którą zmaga się coraz więcej osób. Tak jak człowiek jest istotą złożoną, tak i jego problemy bywają uwarunkowane przez wiele czynników.  U niektórych osób przyczyny bezpłodności mogą mieć swoje źródło również w problemach emocjonalnych jednostki lub być pochodną trudności w relacji partnerskiej. Niepłodność jako często długotrwała i trudna do wyleczenia choroba, która ogranicza możliwość realizacji naturalnych i podstawowych potrzeb rozwojowych, pociąga za sobą rozczarowanie, pesymizm i zniechęcenie hamując siły twórcze. Wymaga pomocy specjalisty, wiąże się z koniecznością licznych i długotrwałych badań i procedur, manipulacją życiem seksualnym, co wymaga od człowieka olbrzymiej cierpliwości i wytrwałości oraz wsparcia od najbliższych, które czasem trudno jest uzyskać lub o nie prosić.

 

Cele warsztatu

Celem warsztatu jest terapeutyczna praca nad problemami emocjonalnymi warunkującymi i wynikającymi z niepłodności. Uczestniczki będą mogły nazwać i wyrazić swoje przeżycia w atmosferze zrozumienia i akceptacji. Dzięki wzajemnemu zaangażowaniu będą miały szansę poszerzyć swoje spojrzenie na trudności, z którymi się zmagają, być może już od lat.

Chciałybyśmy, aby w spotkaniu na psychodramatycznej scenie mogły znaleźć się wszelkie problemy, z jakimi może zmagać się osoba mniej lub bardziej bezpośrednio dotknięta tą chorobą. Jest tu miejsce dla jej smutku, frustracji, złości, lęku, wstydu, braku nadziei, poszukiwania przyczyn leżących głębiej w psychice, dylematów, trudności w relacjach z partnerem, rodziną, czy światem zewnętrznym. Wierzymy, że ten warsztat pomoże osobom cierpiącym z powodu bezpłodności i przybliży Je do upragnionego celu.

Mamy również nadzieję, że stanie się on początkiem wspólnej cyklicznej pracy.


METODA

Tu się może wiele wydarzyć

Te zajęcia nie są szablonowe, i nie będzie nimi rządził żaden schemat, ponieważ jest dla nas ważne, aby każdy mógł w bezpiecznej atmosferze poruszyć najistotniejsze dla siebie kwestie i zająć się swymi indywidualnymi potrzebami.

Psychodrama jest żywą metodą twórczego i kreatywnego rozwoju, poszukiwania i próbowania nowych dróg, ról i rozwiązań. Pozwala jednocześnie na wyrażenie tego, co trudne i skrywane. Daje możliwość odkrycia swoich potrzeb, pragnień oraz wydobycia stłumionej energii. Pozwala lepiej zrozumieć siebie i partnera oraz wpływ, jaki mają na kobietę jej najbliższe otoczenie i świat w którym żyje.


Więcej o psychodramie wg Moreno

Psychodrama jest psychologiczną metodą pracy w grupie. Jej siła i skuteczność wynika z  wyjątkowego połączenia mocnego stąpania po ziemi - opiera się na fizycznym działaniu i doznaniach z ciała, z niezwykłą spontanicznością  i kreatywnością, odwołującą się do świata symboli. Jej istotą jest wchodzenie w różnorodne role i doświadczanie świata i siebie z ich pozycji.  Na scenie psychodramatycznej pojawia się  świat wewnętrzny uczestnika (np. dialog wewnętrzny), z tym że na  przebieg wydarzeń może mieć wpływ także grupa i liderzy. W psychodramie przywołuje się postacie ze świata realnego bądź wyobrażonego (partner, zmarły rodzic, nienarodzone dziecko, Bóg, szef...), a także role sił, zjawisk czy wewnętrznych schematów np. "złość", "pragnienie zadowolenia wszystkich", "słomiany zapał", "utracona nadzieja"; ich asortyment ogranicza jedynie wyobraźnia. Uczestnik zaprasza na scenę osoby lub zjawiska mające wpływ na jego życie, obsadza w tych rolach członków grupy, a następnie sam kolejno wciela się w nie i z tej perspektywy obserwuje, bada, testuje. Potencjał rozwojowy psychodramy tkwi także w tym, że w pracach innych uczestnicy zaproszeni na scenę wspomagają ich rozwój, a zarazem eksplorują nowe obszary własnej osobowości, zwłaszcza kiedy powołani są do nowych dla siebie ról (np. ktoś powściągliwy wchodzi w rolę wylewności innej osoby). Na koniec główną rolę gra widownia dzieląc się swoimi odczuciami oraz doświadczeniami z własnego życia, które przypominają to co działo się na scenie.DLA KOGO?

Uczestniczki

Tym razem na warsztaty zapraszamy wszystkie kobiety, które cierpią z powodu bezpłodności własnej, lub partnera i są gotowe przyjrzeć się innymi jej źródłom, lub zmienić coś w swoim przeżywaniu tego stanu. Warsztat jest również adresowany do tych kobiet, u których pragnienie posiadania dziecka całkowicie zdominowało życie i chciałyby odzyskać siebie. Być może macie doświadczenie utraty czy wielu innych uczuć, które nie pozwalają Wam iść dalej.Termin, czas, miejsce i koszt

 Termin:  24-25 października 2015 (sobota:  9.00 - 18.00 z przerwa obiadową, niedziela: 9.00 - 15.30)

Koszt: 400 zł

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie mailowe lub telefoniczne oraz o wpłatę zaliczki w wysokości 150 zł na konto ARCHE - psychologia dla ludzi z dopiskiem "By Jabłoń zakwitła"

Numer konta:  41 1140 2004 0000 3302 3102 8743

 

W przypadku braku zgłoszeń i wystarczającej liczby uczestników, prowadzące zobowiązane są do poinformowania uczestniczek najpóźniej na tydzień przed terminem zajęć oraz do wyznaczenia innego dogodnego terminu lub zwrotu zaliczki.

Bezkosztowa rezygnacja jest możliwa również najpóźniej do piątku 22 maja 2015, o ile zostanie zgłoszona prowadzącym. W innym przypadku zostanie potrącona kwota zaliczki.


Mgr Paula Hanuszkiewicz


Posiada Certyfikat Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat nr 35), prowadzi szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej


Jest certyfikowanym Specjalistą Terapii Środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 77)

 

Jest w trakcie Podyplomowego Kursu Psychoterapii przygotowującego do Certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

 

Asystent psychodramy wg Moreno, aktualnie w trakcie szkolenia II stopnia

 

Ma 15 lat doświadczenia pracy psychoterapeutycznej w Ośrodku Interwencji Kryzysowej

 

Obszary specjalizacji: traumy, kryzysy indywidualne i małżeńskie, zaburzenia


506 112 572

paulahanusz@op.pl


Mgr Ariadna Romejko - Borowiec


Certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (certyfikat nr 484)

Trener i nauczyciel na akredytowanych przez PTP kursach psychoterapii

Asystent psychodramy wg Moreno, aktualnie w trakcie szkolenia II stopnia, członek Zarządu Polskiego Instytutu Psychodramy

Od 15 lat z zaangażowaniem zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową w podejściu psychodynamicznym i egzystencjalnym

Przez 10 lat pracowała w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego UJ

Obszary specjalizacji: zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, pourazowe, nerwice, depresje i dystymie,

pourazowe, nerwice, depresje, dystymiedoradztwo


692 763 228

ariadnaromejko@gmail.comInteligencja Emocjonalna

Redukcja Stresu 
komunikacja interpersonalna