działamy od 2000 r.

0 12 65 65 642, 608 338 593

arche@arche.krakow.pl

30-535 Kraków, Rękawka 21/8

NOWOŚĆ - Krótkoterminowa Psychoterapia Grupowa

Warsztaty Skutecznej Komunikacji -  17-18 luty

Jak twórczo wykorzystać złość -  24-25 marca

Techniki Redukcji Stresu -  27 maja

Trening Asertywności - 28-29 kwietnia 2018


coaching
konsultacje
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA
DLA PRACOHOLIKÓW
i OSÓB UZALEŻNIONYCH OD MEDIÓW

zapraszamy na kwalifikacje

Proponujemy profesjonalną terapię grupową dla osób uzależnionych behawioralnie: uzależnionych od pracy (pracoholizm) lub uzależnionych od mediów (internetu, giery komputerowych itp). Grupa prowadzona jest metodą multimodalną, integrującą różne podejścia: wglądowe (psychodynamiczne), interpersonalne i poznawczo-behawioralne.  


zobacz także

Psychoterapia Grupowa
Metodą Psychodramy wg Moreno VII edycja

spotkanie wstępne 4 stycznia 2017, g. 17.15Udostępnij

METODA      DLA KOGO      FORMA    KIEDY    KOSZTA      KWALIFIKACJE     ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY
Uzależnienia behawioralne

mogą przejawiać się na różne sposoby, na ogół głównym objawem jest lęk, bądź w postaci ataków paniki, fobii, bądź uogólniony. Często lęk nerwicowy wyraża się poprzez objawy psychosomatyczne: bóle głowy czy brzucha, zaburzenia czynnościowe np. pracy serca, układu pokarmowego czy hormonalnego (dawniej zwane nerwicami wegetatywnymi - nerwica serca, nerwica żołądka itd). Nerwica bardzo często skutkuje zaburzeniami nastroju: depresją, chwiejnością emocjonalną, drażliwością czy wybuchami agresji.

Dlaczego grupowa psychoterapia uzależnień?

Psychoterapia grupowa jest formą terapii cenioną z uwagi na wysoką skuteczność w leczeniu nerwic. Grupa oferuje nieporównywalnie większe wsparcie, daje okazje do społecznego uczenia się, mobilizuje energetycznie. Ponadto w porównaniu z psychoterapią indywidualną jest bardziej ekonomiczna - u nas koszt terapii to 350zł miesięcznie.

Celem krótkoterminowej terapii grupowej jest zidentyfikowanie głownego problemu uczestnika, określenie jego patomechanizmu oraz korekta tych zaburzonych wzorców przeżywania i emocjonalnego reagowania, czyli redukcja bądź wyeliminowanie dokuczliwych objawów.

Praca teamu leczącego (diagnosta, terapeuta i koterapeuta, obserwator grupy oraz superwizor) dostarcza w pełni profesjonalnej pomocy na każdym etapie leczenia, od precyzyjnej diagnozy przez efektywną terapię aż po wsparcie w dalszym rozwoju - darmowa konsultacja indywidualna podsumowująca efekty leczenia.

Zaangażowanie grupy pozwala zobaczyć swoje problemy z dystansu, swobodne interakcje między uczestnikami umożliwiają wymianę doświadczeń i uzyskanie wsparcia na znacznie większą skalę niż jest to możliwe w pracy indywidualnej.

Psychoterapia grupowa może również stanowić znakomite uzupełnienie innych oddziaływań rozwojowych, terapeutycznych i leczniczych.METODA

Pracujemy w oparciu o metodę multimodalną, integrującą podejście wglądowe (psychodynamiczne), poznawczo-behawioralne (CBT) i interpersonalne (humanistyczne).

Stawiamy na profesjonalizm, czyli wysokie kompetencje oraz pracę zespołową. Oferujemy psychoterapię grupową prowadzona przez grupę profesjonalistów - zespół terapeutyczny (diagnosta, terapeuta i ko-terapeuta, obserwator grupy oraz superwizor).


DLA KOGO?

Krótkoterminowa grupowa psychoterapia integracyjna zalecana jest szczególnie dla osób cierpiących z powodu zaburzeń adaptacyjnych, nerwicowych i depresyjnych.

Proponujemy skuteczną (czyli nastawioną na redukcję dokuczliwych objawów i ich przyczyn) psychoterapię grupową w następujących przypadkach:

1. Fobie i lęki (w tym fobia społeczna)

2. Zaburzenia nastroju i napędu (depresja, dystymia, chwiejność nastroju, zespół amotywacyjny, zniechęcenie, poczucie bezsensu, brak motywacji do działania)

3. Nerwica (w tym nerwice wegetatywne - np. zaburzenia gastryczne, somatyzacje - np. liczne lub nieokreślone dolegliwości bólowe, zaburzenia snu).

4. Trudności w relacjach interpersonalnych (np. nieśmiałość, uległość, wstyd, zahamowanie).

5.  Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i zaburzenia nawyków (nerwica natręctw, perfekcjonizm, prokrastynacja czy uzależnienia od internetu, pracy, sportu...)


FORMA

Profesjonalna terapia grupowa prowadzona jest przez team leczący a odbywająca się w formie cotygodniowych spotkań, każde spotkanie obejmuje 2 45-minutowe sesje terapeutyczne, spotkania odbywają się w stałym terminie.

Ponadto w trakcie terapii proponujemy udział 4 sesjach psychoedukcyjnych poświęconych podstawowym umiejętnościom psychologicznym (radzenie sobie ze stresem, asertywnośś, skuteczna komunikacja interpersonalna, empatia).

Grupa liczy 6 do 10 osób.

Minimalny czas udziału w grupie to 12 kolejnych tygodni.

Udział w grupie poprzedzają kwalifikacje obejmujące konsultację ndywidualną, testy psychoogiczne i grupę adaptacyjną ("na próbę").

Po zakończeniu terapii grupowej każdemu z uczetników oferujemy testy końcowe oraz darmową konsultację indywidualną podsumowującą efekty leczenia i wspierającą w dalszych planach rozwojowych Spotkania grupowe odbywają się bądź w godzinach porannych 8.00-9.45, bądź w godzinach popoludniowych i wieczornych: 17.00-18.45, 19.00-20.45.

Spotkania grupowe odbywają się w centrum Krakowa.


KOSZT:

Koszt udziłu w 12 tygodniowym cyklu terapii grupowej to 1050zł (przy platności jednorazowej lub 1140 przy płatności w miesięcznych ratach po 380zł)
Terapia obejmuje:
- konsultacje diagnostyczną (płatna 100zł)
- testy psychologiczne
- grupę adaptacyją (płatna 100zł)
- 12 spotkań grupowych (każde złożone z 2 sesji terapeutycznych, 2x45 minut)
- 4 sesje psychoedukacyjne (
radzenie sobie ze stresem, asertywnośś, skuteczna komunikacja interpersonalna, empatia) - gratis
- testy końcowe
- indywidualną konsultacje podsumowującą


KONTO BANKOWE
"ARCHE - psychologia dla ludzi"
41 1140 2004 0000 3302 3102 8743,
BRE Bank S.A. - mBank
Kwalifikacje

1. Konsultacja diagnostyczna z psychoterapeutą (psychiatrą lub psychologiem klinicznym) - wstępna diagnoza psychoterapeutyczna i wskazań do zastosowania psychoterapii grupowej. Czas trwania 50 minut, koszt - 100zł.

2. Testy psychologiczne - gratis dla osób zakwalifikowanych do terapii grupowej.

3. Grupa adaptacyjna "na próbę" - grupowe spotkanie psychoedukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez psychoterapeutów. Możliwość wypróbowania udziału w grupie, zapoznanie się z tym na jak działa terapia grupowa. Czas trwania 100 minut. Koszt 100zł.

Grupa adaptacyjna odbywa się po zebraniu się  minimum 6 osób chętnych. Najbliższe spotkanie planowane jest na 26 września (godzina 18.00-19.45).Kiedy

Aktualnie zapraszamy na kwalifikacje indywidualne.
Rozpoczęcie pracy grupy planujemy na początek września 2016.
Proponujemy 2 terminy:
- grupa poranna: środa 8.00-9.45
- grupa wieczorna wtorek 18.00-19.45Kwalifikacje

1. Konsultacja diagnostyczna z psychoterapeutą (psychiatrą lub psychologiem klinicznym) - wstępna diagnoza psychoterapeutyczna i wskazań do zastosowania psychoterapii grupowej. Czas trwania 50 minut, koszt - 100zł.

2. Testy psychologiczne - gratis dla osób zakwalifikowanych do terapii grupowej.

3. Grupa adaptacyjna "na próbę" - grupowe spotkanie psychoedukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez psychoterapeutów. Możliwość wypróbowania udziału w grupie, zapoznanie się z tym na jak działa terapia grupowa. Czas trwania 100 minut. Koszt 100zł.

Grupa adaptacyjna odbywa się po zebraniu się  minimum 6 osób chętnych. Najbliższe spotkanie planowane jest na 26 września (godzina 18.00-19.45).ZESPÓŁ  TERAPEUTYCZNY


1. Psychoterapeuta grupowy - certyfikowany psychoterapeuta uzależnień
2. Ko-terapeuta (psychoterapeuta w trakcie szkolenia, minimum 3 lata szkolenia podyplomowego)

3. Obserwator grupy (psychoterapeuta w trakcie szkolenia)
4. SuperwizorSesje terapeutyczne prowadzone są na ogół przez dwójkę terapeutów (terapeuta i ko-terapeuta) i obserowane przez obserwtora, a niekiedy także superwizora. Rolą obserwatora jest wspomaganie terapeutów w reflekcji nad pracą grupy. Zaś rolą superwizora monitorowanie pracy całego zespołu i wspierania jego skutecznego działania. Dzięki współpracy załego zespou diagnoza problemów uczestników oraz interwencje terapeutyczne mogą zostać bardzo precyzyjnie opracowane.


Rejestracja telefoniczna lub listowna 608 338 593, centrumtg@gmail.comRedukcja Stresu


www.arche.krakow.pl

psychoterapia grupowa

Kraków 2016

copyright Arche