działamy od 2000 r.

0 12 65 65 642, 608 338 593

arche@arche.krakow.pl

30-535 Kraków, Rękawka 21/8

NOWOŚĆ - Krótkoterminowa Psychoterapia Grupowa

Warsztaty Skutecznej Komunikacji - 8-9 czerwca

Maszyna do katharsis - 27-28 kwietnia

Techniki Redukcji Stresu - 12 maja

Trening Asertywności - 23-24 lutego

Spotkanie z PSYCHODRAMA - 27 lutego, g.17.15gabinet
psychologiczny

warsztaty
otwarte

szkolenia
na zamówienie

coaching
konsultacje


o nas


Maszyna do katharsis

- spotkanie poza kontrolą


warsztaty psychodrmy

27-28 kwietnia 2019, Kraków

Spotkanie z psychodramą 26 kwietnia


Weekendowe warsztaty Maszyna do katharsis - spotkanie poza kontrolą przeznaczone jest dla osób, które zainteresowane są rozwojem osobistym, uwolnieniem swoich zasobów. Psychodrama jest metodą aktywną pozwalająca na bardzo szybką i efektywną zmianę.


Udział w warsztatach wymaga zaznajomienia z metodą psychodramy, więc osoby, które wcześniej nie miały doświadczenia pracy w grupie psychodramy zapraszam na spotkanie z psychodramą poprzedzające warsztaty (w piątek w godzianach 18-21).Maszyna do katharsis - spotkanie poza kontrolą

Katharsis to moment szczególny, kojarzy się z uwalnianiem złości, ale też innych emocji takich jak radość, miłość, ból, smutek, żal, wstyd czy poczucie winy.

Podczas tego warsztatu będziemy się przyglądać się temu jak rodzi się ogień katharsis, co go uwalnia, co blokuje, a też jak po nim posprzątać.

Jak złapać wiatr zmiany w skrzydła, by lot nie zakończył się Ikarowym upadkiem?

Istotą psychodramy jest autentyczne spotkanie „tu i teraz”.

 Zapraszam na spontaniczne i nieprzewidywalne spotkanie z drugim, z grupą, spotkanie, które będzie szansą na uwolnienie kreatywnej siły katharsis, powstanie nowego i pożegnanie starego.

Będziemy też przyglądać się temu jak odpowiedzialnie zagospodarować to, czego się pozbywamy. Jak przeprowadzić psychologiczny, emocjonalny recykling. Zbiórkę wtórną zużytych emocji, ról, schematów…

Na scenie eksplorować będziemy dylemat balansu między wolnością i odpowiedzialnością. Warsztat będzie próbą spotkania z katharsis w różnych jego aspektach i wymiarach. Od tego, co nas blokuje – „złość piękności szkodzi”, przez to, co nas rozpala – „jak grom z jasnego nieba” i co nas oślepia – „podążaj za głosem serca”, aż po odpowiedzialny rachunek sumienia, czyli racjonalne gospodarowanie emocjonalnymi odpadkami – recykling.

MIEJSCE i CZAS:

Kraków, ul Podwale 1/9. Sala z widokiem na Wawel i Collegium Novum.
Siedziba Polskiego Instytutu Psychodramy.

Sobota 9.00-18.00, niedziela 9.00-14.00

Spotkanie z psychodramą - piątek 18.00-21.00KOSZT:

Koszt udziału w warsztatach dla osób, które brały już udział w grupie psychodramy wynosi 390 zł.

Koszt udziału
w warsztatach dla osób, które wcześniej nie brały udziału w grupie psychodramy wynosi 550 zł (obejmuje piątkowe spotkanie z psychodramą).

KONTO BANKOWE
"ARCHE - psychologia dla ludzi"
41 1140 2004 0000 3302 3102 8743,
BRE Bank S.A. - mBank


O METODZIE PSYCHODRAMY

Metoda psychodramy opracowana została przez Jacoba Moreno na początku XX w., jest stale rozwijana i szeroko stosowana w psychoterapii i rozwoju osobistym na całym świecie. W Polsce psychodramę propaguje Polski Instytut Psychodramy we współpracy z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym i Polskim Towarzystwem Psychologicznym.

Istotą psychodramy jest zamiana ról. Metoda ta pozwala uczestnikom lepiej poznać samego siebie, rozszerzyć swoje rozumienie i odczuwanie świata, dzięki zobaczeniu i doświadczeniu go z pozycji ważnych dla siebie osób (np. partnera, rodzica, dziecka, przyjaciela, szefa...).

Uczestnicy przywołują na scenę osoby, siły, zjawiska mające wpływ na ich życie. Potencjał terapeutyczny grupy tkwi w możliwości powołania do tych ról uczestników grupy, którzy wspomagają proces poszerzania samoświadomości a równocześnie sami korzystają konfrontując się z nowymi dla siebie rolami. W miarę integracji grupy, uczestnicy coraz lepiej się poznają i stają się wzajemnie dla siebie źródłem informacji zwrotnych. Zatem każdy może się przyjrzeć sobie w zwierciadle, jakim jest dobrze zintegrowana grupa.

 Posiadanie talentów aktorskich nie jest wymagane.PROWADZĄCY:

Dr n. med. Mateusz Borowiec

Dr Mateusz Borowiec psycholog psychoteraputa KrakówDr Mateusz Borowiec psychodrama

- terapeuta i asystent psychodramy wg Moreno, członek Polskiego Instytutu Psychodramy
- certyfikowany psychoterapeuta i superwizor aplikant PTPsychologicznego (certyfikat nr 150)
- psycholog kliniczny
- od 18 lat prowadzi warsztaty rozwoju osobowości: asertywności, relaksacji i komunikacji interpersonalnej
- absolwent École Européenne de Psychothérapie Socio- et Somato- Analytique
- odbył szkolenie w Centre d'Entrainement au Coaching & Mentoring
- instruktor jogi - 6 lat pracował w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie przez 4 lata prowadził psychoterapie grupową i psychoedukacji, 5 lat pracował w Ośrodku Psychoterapii Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA) w Krakowskiem Stowarzyszeniu Terapeutów Uzależnień, gdzie prowadził psychoterapię indywidualną i grupową

zobacz więcej

Rejestracja telefoniczna lub listowna 608 338 593,  mborowiec@arche.krakow.pl

Spotkanie z psychodramą - grupowe spotkanie wstępne dla osób rozważających udział w psychodramie