działamy od 2000 r.

0 12 65 65 642, 608 338 593

arche@arche.krakow.pl

30-535 Kraków, Rękawka 21/8

NOWOŚĆ - Krótkoterminowa Psychoterapia Grupowa

Warsztaty Skutecznej Komunikacji -  5-6 stycznia

Jak twórczo wykorzystać złość -  listopad 2018

Techniki Redukcji Stresu -  24  listopada

Trening Asertywności - 23-24 lutego


coaching
konsultacjePSYCHOTERAPIA GRUPOWA w KRAKOWIE


Krótkoterminowa

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

Zintegrowananowa grupa od stycznia 2019

Profesjonalna terapię grupową obejmującą 12 cotygodniowych 2-godzinnych spotkań, we wtorki w godzinach 18.15-20.00.

Grupa prowadzona jest metodą integrującą różne podejścia: wglądowe (psychodynamiczne), interpersonalne i poznawczo-behawioralne.  


Zapraszamy na kwalifikacje indywidualne
a następnie grupę adaptacyjną 15 stycznia 2019

ul. Podwale 1/9, Kraków


 Nowe grupy: depresja nerwica pracoholizm


Długoterminowa

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

Metodą Psychodramy


grupa funkcjonuje od 2012 roku, jako półotwarta od 2017

Minimalny czas udziału w grupie to 5 miesięcy - 10 kolejnych spotkań co drugą środę w godzinach 17.15-21.00.

Grupa otwiera się dla nowych uczestników, kiedy zwalnia się miejsce po osobie kończącej terapię.Praca grupy opiera się na dynamice interakcji grupowych.Długoterminowa Psychoterapia Grupowa
Metodą Psychodramy wg Moreno od roku 2012
  spotkanie wstępne w środę 16 stycznia 2019, g. 17.15ul. Podwale 1/9, Kraków


Udostępnij

METODA      DLA KOGO      FORMA    KIEDY    KOSZTA      KWALIFIKACJE     ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY


Dlaczego psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa jest formą terapii cenioną z uwagi na wysoką skuteczność. Grupa oferuje nieporównywalnie większe wsparcie, daje okazje do społecznego uczenia się, mobilizuje energetycznie. Ponadto w porównaniu z psychoterapią indywidualną jest bardziej ekonomiczna - u nas koszt terapii wynosi od 300zł miesięcznie.

Celem krótkoterminowej terapii grupowej jest zidentyfikowanie głownego problemu uczestnika, określenie jego patomechanizmu oraz korekta tych zaburzonych wzorców przeżywania i emocjonalnego reagowania, czyli redukcja bądź wyeliminowanie dokuczliwych objawów.

Praca teamu leczącego (diagnosta, terapeuta i koterapeuta, obserwator grupy oraz superwizor) dostarcza w pełni profesjonalnej pomocy na każdym etapie leczenia, od precyzyjnej diagnozy przez efektywną terapię aż po wsparcie w dalszym rozwoju - darmowa konsultacja indywidualna podsumowująca efekty leczenia.

Zaangażowanie grupy pozwala zobaczyć swoje problemy z dystansu, swobodne interakcje między uczestnikami umożliwiają wymianę doświadczeń i uzyskanie wsparcia na znacznie większą skalę niż jest to możliwe w pracy indywidualnej.

Psychoterapia grupowa może również stanowić znakomite uzupełnienie innych oddziaływań rozwojowych, terapeutycznych i leczniczych.METODA

Pracujemy w oparciu o metodę integracyjną, łączącą podejście wglądowe (psychodynamiczne), poznawczo-behawioralne (CBT) i interpersonalne (humanistyczne).

Stawiamy na profesjonalizm, czyli wysokie kompetencje oraz pracę zespołową. Oferujemy psychoterapię grupową prowadzona przez grupę profesjonalistów - zespół terapeutyczny (diagnosta, terapeuta i ko-terapeuta, obserwator grupy oraz superwizor).


DLA KOGO?

Krótkoterminowa grupowa psychoterapia integracyjna zalecana jest szczególnie dla osób cierpiących z powodu zaburzeń adaptacyjnych, nerwicowych i depresyjnych.

Proponujemy skuteczną (czyli nastawioną na redukcję dokuczliwych objawów i ich przyczyn) psychoterapię grupową w następujących przypadkach:

1. Fobie i lęki (w tym fobia społeczna)

2. Zaburzenia nastroju i napędu (depresja, dystymia, chwiejność nastroju, zespół amotywacyjny, zniechęcenie, poczucie bezsensu, brak motywacji do działania)

3. Nerwica (w tym nerwice wegetatywne - np. zaburzenia gastryczne, somatyzacje - np. liczne lub nieokreślone dolegliwości bólowe, zaburzenia snu).

4. Trudności w relacjach interpersonalnych (np. nieśmiałość, uległość, wstyd, zahamowanie).

5.  Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i zaburzenia nawyków (nerwica natręctw, perfekcjonizm, prokrastynacja czy uzależnienia od internetu, pracy, sportu...)


FORMA

Profesjonalna terapia grupowa prowadzona jest przez team leczący a odbywająca się w formie cotygodniowych spotkań, każde spotkanie obejmuje 2 45-minutowe sesje terapeutyczne, spotkania odbywają się w stałym terminie.

W trakcie terapii odbywają się także zajęcia psychoedukcyjne poświęcone podstawowym umiejętnościom psychologicznym (radzenie sobie ze stresem, asertywnośś, skuteczna komunikacja interpersonalna, empatia).

Grupa liczy 6 do 10 osób.

Minimalny czas udziału w grupie to 12 kolejnych tygodni.

Udział w grupie poprzedzają kwalifikacje obejmujące konsultację ndywidualną, testy psychoogiczne i grupę adaptacyjną ("na próbę").

Po zakończeniu terapii grupowej każdemu z uczetników oferujemy testy końcowe oraz darmową konsultację indywidualną podsumowującą efekty leczenia i wspierającą w dalszych planach rozwojowych

Spotkania grupowe odbywają się co tydzień we wtorek w godzinach 18.15-20.00 (wtorek)

Spotkania odbywają się w centrum Krakowa, ul. Podwale 1/9.


KOSZT:

Koszt udziłu w 12-tygodniowym cyklu terapii grupowej to 900 zł (przy platności jednorazowej lub 1050 zł przy płatności w miesięcznych ratach po 350zł)
Terapia obejmuje:
- konsultacje diagnostyczną (sesje płatna dodatkowo - 100zł)
- testy psychologiczne
- grupę adaptacyją (płatna
dodatkowo - 100zł)
- 12 spotkań grupowych (każde złożone z 2 sesji terapeutycznych, 2x45 minut)

- testy końcowe
- indywidualną konsultacje podsumowującą  (w cenie 12-tygodniwego cylku)

KONTO BANKOWE
"ARCHE - psychologia dla ludzi"
41 1140 2004 0000 3302 3102 8743,
BRE Bank S.A. - mBankKiedy

Aktualnie zapraszamy na kwalifikacje indywidualne do kolejnej grupy.
Rozpoczęcie pracy grupy planujemy na styczeń 2019.

Spotkania grupowe odbywają się co tydzień we wtorek w godzinach 18.15-20.00 (wtorek)

Kwalifikacje

1. Konsultacja diagnostyczna z psychoterapeutą (psychiatrą lub psychologiem klinicznym) - wstępna diagnoza psychoterapeutyczna i wskazań do zastosowania psychoterapii grupowej. Czas trwania 50 minut, koszt - 100zł.

2. Testy psychologiczne - gratis dla osób zakwalifikowanych do terapii grupowej.

3. Grupa adaptacyjna "na próbę" - grupowe spotkanie psychoedukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez psychoterapeutów. Możliwość wypróbowania udziału w grupie, zapoznanie się z tym na jak działa terapia grupowa. Czas trwania 100 minut. Koszt 100zł.

Grupa adaptacyjna odbywa się po zebraniu się  minimum 6 osób chętnych. Najbliższe spotkanie planowane jest na wtorek 15 stycznia 2019.ZESPÓŁ  TERAPEUTYCZNY


1. Psychoterapeuta grupowy - Dr Mateusz Borowiec

2. Ko-terapeuta - Mgr Małorzata Moląg 

3 Asystent - obserwator grupy

4. Superwizor - Dr Łukasz Muldner-Nieckowski

Sesje terapeutyczne prowadzone są na ogół przez dwójkę terapeutów (terapeuta i ko-terapeuta) i obserowane przez obserwtora, a niekiedy także superwizora. Rolą obserwatora jest wspomaganie terapeutów w reflekcji nad pracą grupy. Zaś rolą superwizora monitorowanie pracy całego zespołu i wspierania jego skutecznego działania. Dzięki współpracy załego zespou diagnoza problemów uczestników oraz interwencje terapeutyczne mogą zostać bardzo precyzyjnie opracowane.


Rejestracja telefoniczna lub listowna 608 338 593, arche@arche.krakow.plRedukcja Stresu


www.arche.krakow.pl

psychoterapia grupowa

Kraków 2016

copyright Arche