działamy od 2000 r.

0 12 65 65 642, 608 338 593

arche@arche.krakow.pl

30-535 Kraków, Rękawka 21/8

NOWOŚĆ - Krótkoterminowa Psychoterapia Grupowa

Warsztaty Skutecznej Komunikacji -  1-2 grudnia

Jak twórczo wykorzystać złość -  listopad 2018

Techniki Redukcji Stresu -  24  listopada

Trening Asertywności - 10-11 listopada


coaching
konsultacje
Krótkoterminowa Zintegrowana
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA

zapraszamy na kwalifikacje

nowa grupa od października 2018

Proponujemy profesjonalną terapię grupową obejmującą 12 cotygodniowych 2-godzinnych spotkań. Grupa prowadzona jest metodą integrującą różne podejścia: wglądowe (psychodynamiczne), interpersonalne i poznawczo-behawioralne. 
zobacz także
Psychoterapia Grupowa
Metodą Psychodramy wg Moreno VII edycja

  spotkanie wstępne 24 października 2018, g. 17.15


 Nowe grupy: depresja nerwica pracoholizmUdostępnij

METODA      DLA KOGO      FORMA    KIEDY    KOSZTA      KWALIFIKACJE     ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY


Dlaczego psychoterapia grupowa?

Psychoterapia grupowa jest formą terapii cenioną z uwagi na wysoką skuteczność. Grupa oferuje nieporównywalnie większe wsparcie, daje okazje do społecznego uczenia się, mobilizuje energetycznie. Ponadto w porównaniu z psychoterapią indywidualną jest bardziej ekonomiczna - u nas koszt terapii to 300zł miesięcznie.

Celem krótkoterminowej terapii grupowej jest zidentyfikowanie głownego problemu uczestnika, określenie jego patomechanizmu oraz korekta tych zaburzonych wzorców przeżywania i emocjonalnego reagowania, czyli redukcja bądź wyeliminowanie dokuczliwych objawów.

Praca teamu leczącego (diagnosta, terapeuta i koterapeuta, obserwator grupy oraz superwizor) dostarcza w pełni profesjonalnej pomocy na każdym etapie leczenia, od precyzyjnej diagnozy przez efektywną terapię aż po wsparcie w dalszym rozwoju - darmowa konsultacja indywidualna podsumowująca efekty leczenia.

Zaangażowanie grupy pozwala zobaczyć swoje problemy z dystansu, swobodne interakcje między uczestnikami umożliwiają wymianę doświadczeń i uzyskanie wsparcia na znacznie większą skalę niż jest to możliwe w pracy indywidualnej.

Psychoterapia grupowa może również stanowić znakomite uzupełnienie innych oddziaływań rozwojowych, terapeutycznych i leczniczych.METODA

Pracujemy w oparciu o metodę integracyjną, łączącą podejście wglądowe (psychodynamiczne), poznawczo-behawioralne (CBT) i interpersonalne (humanistyczne).

Stawiamy na profesjonalizm, czyli wysokie kompetencje oraz pracę zespołową. Oferujemy psychoterapię grupową prowadzona przez grupę profesjonalistów - zespół terapeutyczny (diagnosta, terapeuta i ko-terapeuta, obserwator grupy oraz superwizor).


DLA KOGO?

Krótkoterminowa grupowa psychoterapia integracyjna zalecana jest szczególnie dla osób cierpiących z powodu zaburzeń adaptacyjnych, nerwicowych i depresyjnych.

Proponujemy skuteczną (czyli nastawioną na redukcję dokuczliwych objawów i ich przyczyn) psychoterapię grupową w następujących przypadkach:

1. Fobie i lęki (w tym fobia społeczna)

2. Zaburzenia nastroju i napędu (depresja, dystymia, chwiejność nastroju, zespół amotywacyjny, zniechęcenie, poczucie bezsensu, brak motywacji do działania)

3. Nerwica (w tym nerwice wegetatywne - np. zaburzenia gastryczne, somatyzacje - np. liczne lub nieokreślone dolegliwości bólowe, zaburzenia snu).

4. Trudności w relacjach interpersonalnych (np. nieśmiałość, uległość, wstyd, zahamowanie).

5.  Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i zaburzenia nawyków (nerwica natręctw, perfekcjonizm, prokrastynacja czy uzależnienia od internetu, pracy, sportu...)


FORMA

Profesjonalna terapia grupowa prowadzona jest przez team leczący a odbywająca się w formie cotygodniowych spotkań, każde spotkanie obejmuje 2 45-minutowe sesje terapeutyczne, spotkania odbywają się w stałym terminie.

W trakcie terapii odbywają się także zajęcia psychoedukcyjne poświęcone podstawowym umiejętnościom psychologicznym (radzenie sobie ze stresem, asertywnośś, skuteczna komunikacja interpersonalna, empatia).

Grupa liczy 6 do 10 osób.

Minimalny czas udziału w grupie to 12 kolejnych tygodni.

Udział w grupie poprzedzają kwalifikacje obejmujące konsultację ndywidualną, testy psychoogiczne i grupę adaptacyjną ("na próbę").

Po zakończeniu terapii grupowej każdemu z uczetników oferujemy testy końcowe oraz darmową konsultację indywidualną podsumowującą efekty leczenia i wspierającą w dalszych planach rozwojowych

Spotkania grupowe odbywają się co tydzień

w godzinach porannych 8.00-9.45 (wtorek lub środa)

lub wieczornych 18.00-19.45 (wtorek)

Spotkania odbywają się w centrum Krakowa, ul. Podwale 1/9.


KOSZT:

Koszt udziłu w 12-tygodniowym cyklu terapii grupowej to 900 zł (przy platności jednorazowej lub 1050 zł przy płatności w miesięcznych ratach po 350zł)
Terapia obejmuje:
- konsultacje diagnostyczną (sesje płatna dodatkowo - 100zł)
- testy psychologiczne
- grupę adaptacyją (płatna
dodatkowo - 100zł)
- 12 spotkań grupowych (każde złożone z 2 sesji terapeutycznych, 2x45 minut)

- testy końcowe
- indywidualną konsultacje podsumowującą  (w cenie 12-tygodniwego cylku)

KONTO BANKOWE
"ARCHE - psychologia dla ludzi"
41 1140 2004 0000 3302 3102 8743,
BRE Bank S.A. - mBankKiedy

Aktualnie zapraszamy na kwalifikacje indywidualne.
Rozpoczęcie pracy grupy planujemy na wrzesień 2018.

w godzinach porannych 8.00-9.45 (wtorek lub środa)
lub wieczornych 18.00-19.45 (wtorek)

Kwalifikacje

1. Konsultacja diagnostyczna z psychoterapeutą (psychiatrą lub psychologiem klinicznym) - wstępna diagnoza psychoterapeutyczna i wskazań do zastosowania psychoterapii grupowej. Czas trwania 50 minut, koszt - 100zł.

2. Testy psychologiczne - gratis dla osób zakwalifikowanych do terapii grupowej.

3. Grupa adaptacyjna "na próbę" - grupowe spotkanie psychoedukacyjno-terapeutyczne prowadzone przez psychoterapeutów. Możliwość wypróbowania udziału w grupie, zapoznanie się z tym na jak działa terapia grupowa. Czas trwania 100 minut. Koszt 100zł.

Grupa adaptacyjna odbywa się po zebraniu się  minimum 6 osób chętnych. Najbliższe spotkanie planowane jest na wtorek 26 września 2018.ZESPÓŁ  TERAPEUTYCZNY


1. Psychoterapeuta grupowy - Dr Mateusz Borowiec

2. Ko-terapeuta - Mgr Małorzata Moląg 

3 Asystent - obserwator grupy

4. Superwizor - Dr Łukasz Muldner-Nieckowski

Sesje terapeutyczne prowadzone są na ogół przez dwójkę terapeutów (terapeuta i ko-terapeuta) i obserowane przez obserwtora, a niekiedy także superwizora. Rolą obserwatora jest wspomaganie terapeutów w reflekcji nad pracą grupy. Zaś rolą superwizora monitorowanie pracy całego zespołu i wspierania jego skutecznego działania. Dzięki współpracy załego zespou diagnoza problemów uczestników oraz interwencje terapeutyczne mogą zostać bardzo precyzyjnie opracowane.


Rejestracja telefoniczna lub listowna 608 338 593, arche@arche.krakow.plRedukcja Stresu


www.arche.krakow.pl

psychoterapia grupowa

Kraków 2016

copyright Arche